5 veidi, kā mājā uzlabot drošību un komfortu

Savā mājoklī vēlamies justies labi, ērti un noteikti arī droši. Lai tas tā būtu, par to pašiem arī ir jāparūpējas. Šajā rakstā apkopojām piecus veidus jeb risinājumus, kas ikvienai mājai sniegs uzlabojumus ne tikai drošības aspektā, bet arī palielinās komfortu tās iemītniekiem.

  • Aprīkot logus ar aizsargžalūzijām

Ārējās aizsargžalūzijas ir salīdzinoši maz pazīstams risinājums, tomēr tā popularitāte arvien pieaug. Kāpēc? Jo aizsargžalūzijas var sniegt ikvienai ēkai vairākus ieguvumus. Viens no tiem ir siltumenerģijas zudumu samazināšana. Tā ir arī iespēja efektīvi un ērti kontrolēt telpās saules un dienas gaismas daudzumu, radīt ēnojumu. Aizsargžalūzijas pilda arī kondicioniera funkciju, jo pasargā telpas no sakaršanas, palīdz saglabāt vienmērīgu temperatūru. Aizsargžalūzijas noteikti ir labs ieguldījums savā komfortā.

Bet tas nav viss. Aizsargžalūzijas vienmēr būs arī papildu drošības barjera, jo logi nebūs brīvi pieejami, tos arī vajadzības gadījumā var padarīt necaurredzamus, aizverot žalūzijas pilnībā. Tas būs ieguvums jūsu privātumam. Vairāk par aizsargžalūzijām varat uzzināt pie Ripo-Baltic.

  • Uzstādīt kvalitatīvus teritorijas un garāžas vārtus ar automātiku

Vārti ir viena no galvenajām drošības barjerām ikvienam īpašumam. Tiem noteikti jābūt kvalitatīviem. Tas attiecas arī uz garāžas vārtiem. It īpaši, ja garāža ir savienota ar dzīvojamo ēku. Izvēloties kvalitatīvus risinājumus gan teritorijai, gan garāžai, nopietni uzlabosiet sava īpašuma drošību. Ja vēl aprīkosiet tos ar automātiku, tad iegūsiet ne tikai sirdsmieru, bet arī ikdienas ērtības, ko sniedz vārti, kuri veras paši.

  • Parūpēties, lai apkures sistēma un dūmvads ir labā kārtībā

Ugunsdrošība ir ļoti svarīga ikvienā ēkā. Ja mājai ir autonoma apkure, tad ļoti būtiski, lai apkures iekārta un dūmvads vienmēr būtu labā stāvoklī. Tiem jābūt iztīrītiem un bez defektiem, kas varētu veicināt ugunsnelaimes rašanos. Labi dūmvadi arī pasargās no liekiem siltuma zudumiem ēkā.

  • Ierīkot signalizāciju

Drošības aspektā signalizācija vienmēr ir laba izvēle. Signalizācija mazina iespēju, ka īpašums cieš no noziedznieku rokas. Tas ļaus bez bažām doties projām no mājas uz ilgāku laiku, jo būs profesionāļi, kuri sekos līdzi mājokļa drošībai. Jebkuru aizdomu gadījumā objektu apsekos apsardzes darbinieki.

  • Izmantot tikai kvalitatīvus būmateriālus

Būvējot māju vai veicot remontu, vislabāk izmantot kvalitatīvus un sertificētus materiālus, kuri būs gan ugunsdroši, gan ilgi kalpos, neradīs kaitējumu iemītnieku veselībai.