gimene

Ģimene ir pati lielākā vērtība

Ģimene šķiet pašsaprotams dzīves elements, kas vienmēr ir tur, mājās. Tā nogurdina, uzliek daudz pienākumu, liek būt atbildīgam un rūpēties par citiem. Reizēm prātā iešaujas doma, cik labi bija tajos tālajos gados, kad biji viens — brīvs kā putns gaisā. Tad viss laiks tev, visa alga tev, viss miegs tev.

Bet vai tagad, kad esi izjutis to ģimenes būšanu līdz kaulam, gribētu mainīt to atpakaļ pret vienpatnieka dzīvi? Es noteikti nē, jo esmu sajutusi, cik liels spēks, laime un mīlestība ir ģimenē. Jā, ir grūti, ir nogurdinoši. Un tā ir ļoti bieži. Bet tad pa vidu ir tādi saules un labsajūtas stari, ka saliek visu pa vietām un parāda, kāda tam grūtumam jēga.

Pēc kādiem mēriem varam mērot savu dzīvi un tās vērtību?

Viena no patiesākajām mērauklām ir tuvie cilvēki. Tas ir īpašu cilvēku loks, kas par tevi stāv un krīt, kuram tu esi vajadzīgs tieši tāds, kāds esi. Ģimene ir liels un smags, bet svētīgs darbs, ko darīt visa mūža garumā. Bet augļus savam darbam visbiežāk saredzam tādos īpašos brīžos — īpaši skumjos vai īpaši priecīgos.

Kad pie vecmāmiņas slimības gultas sapulcējas bērni, mazbērni, mazmazbērni. Kad viņu apčubina, iepriecina, rūpējas nepaguruši un ar lielāko mīlestību. Vecu cilvēku aprūpe nav viegla, bet kad tas ir tavs tuvais un mīļais, tad nav jautājumu — ģimene to dara ar lielāko pacietību. Arī tad, ja aprūpe prasa pašas delikātākās lietas:

https://www.tena.lv/rupejoties-par-milotajiem/urina-nesaturesana-un-saistitas-problemas/.

Ģimene — atbalsts un dzinulis neapstāties

Brīdī, kad piedzimst bērni, notiek neatgriezeniskas pārmaiņas cilvēka prātā un domāšanā, jo beznosacījuma mīlestība, kas pret mazuli tiek izjusta, maina visu. Rodas jauns atbildības līmenis, vēlme rūpēties, pasargāt, apgādāt. Bērns ir tas, kurš liek nepadoties nekādu dzīves grūtību priekšā, jo ir apziņa, ka jānodrošina viņam viss dzīvei nepieciešamais.

Tomēr ģimene jau nav tikai cilvēki, par kuriem izjūtam pienākumu rūpēties. Ģimene arī sniedz nenovērtējamu atgriezenisko saiti. Paši tuvākie cilvēki ir tie, kas vienmēr atbalsta, uzmundrina grūtos brīžos, pasaka kādu labu vārdu īstajā brīdī. Cilvēks ir sociāla būtne, kam vajag komunikāciju, sarunas, emocionālu saikni. To visu mēs iegūstam katrs savā ģimenē.

Jo vairāk ieguldām laiku un pūles harmoniskas ģimenes izveidē, jo lielāku prieku un atbalstu tā mums sniedz. Lieliska ģimene nerodas pati no sevis. Tas ir pašu darba rezultāts. Kā veidojam pāra attiecības. Kā veidojam attiecības ar saviem bērniem. Kādas ģimenes tradīcijas un vērtības izvēlamies.

Veidojiet ģimenes tradīcijas!

Visskaistākās un interesantākās atmiņas veidojas no ģimeņu īpašajiem brīžiem, no dažādām un varbūt pat muļķīgām tradīcijām, kas striprina un vieno. Tie ir īpašie brīži un vērtības, kas ļauj tikt pāri ikdienai un nogurumam. Jo zinām, ka tajā laikā būs tādi svētki, tajā mēnesī brauksim ģimenes ceļojumā, rīkosim nakšņošanu ārā utt.

Kā izvēlēties tradīcijas savai ģimenei? Ja ir kaut kas skaists un vērtīgs, ko varat paņemt no savu vecāku un vecvecāku ģimenēm, tad tas ir lieliski. Tā būs tradīciju pārmantošana. Ja arī nav, tas nekas. Vienmēr var radīt savas ģimenes īpašās tradīcijas, ko izkopt, papildināt un veidot tieši tādas, kādas jums patīk. Jo ģimenes kopā būšanā ir lielākais spēks.