kā rūpēties par savu mazu braucot ar auto. Svarīga ir drošība un laba autokrēsliņa izvēle ir obligāta.

Mazuļa komforts automašīnā

Bez automašīnas šobrīd var iztikt vien retā ģimene. Auto nav ekstra, bet gan dzīves nepieciešamība, lai spētu tikt galā ar visiem pienākumiem — profesionālajiem, sabiedriskajiem, ģimenes dzīvi.

Ja ģimenē ir mazi bērni, tad arī auto jautājums jārisina, ņemot to vērā. Jādomā, kādas ietilpības un ērtību auto izvēlēties. Tāpat vecāki skatās uz drošības faktoriem. Ir auto markas un modeļi, kas atzīti par visdrošākajiem, tāpēc atbildīgi vecāki vienmēr painteresējas par noskatītā auto drošības rādītājiem.

Par ko jādomā un jāparūpējas, lai mazulim automašīnā būtu gan droši, gan ērti?

Kvalitatīvs autokrēsliņš

Autokrēsliņš mazajam ir pirmais un pats svarīgākais priekšnoteikums, lai bērnu vispār drīkstētu pārvadāt automašīnā. Jāizvēlas bērna vecumam un fiziskajiem parametriem atbilstošs autokrēsliņš. Vienmēr labāka izvēle ir jauns autokrēsliņš, jo ar lietotu nekad nevar būt pārliecības, ka tas pietiekami pasargās bīstamā situācijā. Jāseko līdzi arī tam, lai autokrēsliņš būtu pareizi iestiprināts automašīnā. Ja pašiem tas neizdodas, var lūgt palīgā speciālistus no bērnu preču veikala, policijas vai glābšanas dienesta. Ja autokrēsliņš ielikts nepareizi, ja bērnu tajā iesprādzē neatbilstoši instrukcijām, tad tas nepasargās trieciena brīdī, tieši otrādi — tas var apdraudēt bērnu vēl vairāk.

Aizsardzība no saules

aizsardzība bērnam no saules braucot automašīnāBērna komfortu automašīnā ļoti ietekmē saule. Ja tā spīd tieši sejā, tad ir ļoti nepatīkami. Jāpadomā, kā logiem priekšā aizlikt saules sargus, kas novērsīs apžilbšanu un samazinās sakaršanu. Dažām automašīnām ir jau logos integrēts saules aizsargs, ko vajadzības gadījumā var nolaist uz leju, lai pasargātu mazuli no saules stariem.

Optimāla temperatūra un tīrs gaiss

Noteikti jāpārliecinās, ka automašīnai labi darbojas visas temperatūras regulācijas iekārtas, kas ļauj salonā nodrošināt patīkamu un vienmērīgu temperatūru. Ja mazulim būs pārāk karsti vai auksti, tad viņš nejutīsies labi, raudās, var arī saslimt. Svarīga ir arī gaisa kvalitāte. Tāpēc regulāri jāatceras nomainīt salona gaisa filtru, kas atbild par putekļu savākšanu un gaisa filtrēšanu. Ja mazulis ir alerģisks, ja ir elpceļu saslimšanas, tad šis ir ļoti būtisks faktors, kam pievērst uzmanību.

Atceries! Nekad neatstāj bērnu automašīnā vienu pašu.

Viņam nav nostabilizējusies termoregulācija, tāpēc jau dažu minūšu laikā var notikt pārkaršana, kas ietekmē veselību vai pat apdraud dzīvību. Bērnu atstāšana automašīnās ir nopietna problēma, ar ko cīnās visā pasaulē, jo bieži vien vecāku izpratnes līmenis šajā jautājumā ir zems. Pavisam nesen arī Latvijā bijuši daži nopietni gadījumi šajā sakarā, tāpēc arī uzsāktas sociālās kampaņas, lai par to runātu un izglītotu vecākus. Pat dažas minūtes lielveikalā, kamēr bērns ir iemidzis automašīnā, var maksāt viņam veselību un dzīvību.

Par pēdējo skaļo gadījumu vairāk varat izlasīt šajā rakstā:

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/790426-policija-vertes-gadijumu-par-bernu-atstasanu-bez-vecaku-uzraudzibas-sakarsusa-automasina.