sals istaba

Nebeidzamais klepus — kā stiprināt elpceļus

Droši vien aizvadītajā rudenī un šajā ziemā reti kurš ir izsprucis sveikā, nesaslimstot ar klepu. Gandrīz katrs otrais mokās ar klepu, kas slikti padodas ārstēšanai, kļūst hronisks un atkal atgriežas jau pēc neilga laika, kad tikko atkāpies. Varbūt pie vainas tas, ka nebija vasaras un saules, kas stiprinātu imunitāti, varbūt pie vainas mainīgā temperatūra — te sniegs un sals, te kūst un līst lietus, kas vīrusiem ir īpaši labvēlīgi apstākļi.

Protams, ka saslimšanas gadījumā ir jāapmeklē ārsts un jāseko viņa norādītajam ārstēšanās plānam. Tomēr ir dažādas metodes, ar kurām var sekmēt izveseļošanos un profilaktiski stiprināt savus elpceļus visa gada garumā.

  • Vispārēja imunitātes stiprināšana

Pamatu pamats labai veselībai, tajā skaitā arī elpceļu noturībai pret vīrusiem ir laba imunitāte un vispārējā veselība. Un to vislabāk stiprināt ar pilnvērtīgu uzturu, aktīvu dzīvesveidu, labu miegu, vajadzīgo vitamīnu balansu organismā. Ja dzīvesveids ir tāds, ka tas viss tiek nodrošināts, tad jau ir iespēja, ka daudzi vīrusi ies ar līkumu vai arī tad, ja tomēr pieķersies, tad slimība noritēs daudz vieglāk, jo organismam būs spēja efektīvāk pretoties. Tomēr, lai imunitāte būtu stabila un stipra, tā ir jāuztur regulāri. Kampaņveidīga pieeja diez vai sniegs vēlamo efektu. Vislabāk, ja tas ir dzīvesveids, nevis tikai dažu nedēļu vai dienu akcija.

  • Rūdīšanās

Arī rūdīšanās ir veselības stiprināšanas metode, kas prasa laiku un apņēmību, tomēr tā sniedz būtiskus ieguvumus. Ir dažādas rūdīšanās metodes un tehnikas, kas pielāgotas gan katra cilvēka vecumam, gan veselības stāvoklim. Var pēc vasaras saglabāt plānāku apģērba kārtu, var rūdīties dušā, izmantojot auksto ūdeni kontrastam un palēnām pieradinot ķermeni pie zemākas temperatūras. Kāds izvēlas rūdīties, arī rudenī un pat ziemā peldoties. Bet pat mazus bērniņus var rūdīt, katru dienu uz dažām minūtēm ļaujot pagulēt kailam uz sedziņas. Un šo laiku var pagarināt katru dienu pa dažām sekundem. Rūdīšanās ļauj pielāgoties organismam pie ekstrēmākiem apstākļiem. Tas īpaši ieteicams tieši tiem, kuriem ir problēmas ar biežām elpceļu saslimšanām.

  • Dabas līdzekļi

Medikamenti ir jālieto, ja to ir izrakstījis ārst un tas ir nepieciešams, bet vienmēr vajadzētu atcerēties, ka pati daba piedāvā ļoti plašu klāstu ar augiem un līdzekļiem, kas gan ārstē saslimšanas, gan stiprina imunitāti. Tiem, kuru vājā vieta ir elpceļi, noteikti jāizvēlas un sev pa rokai jātur tējas, sīrupi un citi noderīgi dabas līdzekļi. Zināms, ka medus, pelašķu un liepziedu tēja, plūškoka ogas un ziedu tēja, kā arī daudzas citas dabas veltes labvēlīgi ietekme elpceļus un arī stiprina kopējo imunitāti. Šie līdzekļi noder ne tikai slimības laikā, bet kā profilaktiski un stiprinoši līdzekļi.

  • Sāls istaba

Vēl viena efektīva metode, kā cīnīties ar elpceļu kaitēm un stiprināt šo sistēmu, ir sāls istaba. Tā ir procedūra, kas labvēlīgi ietekmē elpceļus, palīdz cīnīties ar mandeļu un ausu iekaisumiem, iesnām, tāpat arī astmas profilaksei. Sāls istaba visefektīvāk iedarbojas tad, ja secīgi tiek iziets vismaz 10 procedūru kurss. Sāls istaba visa ir noklāta ar sāli, telpā no speciālas iekārtas izdalās sāls joni. Tas labvēlīgi ietekmē elpošanu un organismu kopumā. Sāls istaba gan nav ieteicama, ja ir paaugstināta temperatūra un iekaisuma procesi, tāpat nav ieteicams nieru un onkoloģiskajiem slimniekiem. Sāls istabas pieejams gan daudzviet poliklīnikās, gan medicīnas un SPA centros.