sports-un-grūtniecība

Sports un grūtniecība

Grūtniecība ir laiks sievietes dzīvē, kad notiek pārmaiņas un ir jāpielāgojas šim jaunajam stāvoklim, kurā galvenajā lomā vairs nav tikai sieviete, bet arī mazā dzīvībiņa. Tāpēc ārsti iesaka grūtniecēm ievērot saudzējošu režīmu, atteikties no neveselīgiem ieradumiem, kas var atstāt nelabvēlīgu ietekmi uz mazuli un viņa attīstību.

Viens no neskaidrajiem jautājumiem ir par to, vai grūtniecības laikā drīkst nodarboties ar sportu. Spaciālisti apgalvo, ka, ja sieviete jūtas labi, ja ārsts ir apstiprinājis, ka nav nekādu bažu, ja izvēlēta atbilstoša aktivitāte, tad grūtniecei nav iemesla nebūt aktīvai un kustīgai. Un šeit atslēga drīzāk ir tas, ka grūtniecei ir nevis aktīvi jāsporto, bet jādzīvo aktīvs dzīvesveids, kas nozīmē, ka viņa nevis darbojas svaru zālē un skrien maratonus, bet gan izvēlas saudzējošākas un harmoniskākas aktivitātes, kas labāk savienojamas ar grūtniecību.

Pats svarīgākais — grūtnieces pašsajūta.

Ķermenis ir ļoti gudrs, tas zina un arī pasaka priekšā, kas tam vajadzīgs, kas tam patīk vai nepatīk. Ja sieviete jūtas labi un vēlas kustēties, iesaistīties kādās aktivitātēs, tad, vērojot savas sajūtas, var to darīt. Tomēr labāk ir izvēlēties zemāka riska aktivitātes — grūtnieču vingrošanu, pilates, nūjošanu, ātras pastaigas, peldēšanu, nodarbības ūdenī. Tas viss būs piemērots grūtniecēm, ja vien viņām ir laba veselība un pašsajūta. Ja nodarbību laikā rodas kādas nepatīkamas sajūtas (reiboņi, sāpes), tad uzreiz jāpārtrauc aktivitāte un jākonsultējas ar ārstu.

Jāpārrunā ar ārstu savas aktivitātes.

Uzzinot par grūtniecību, sieviete dodas pie ārsta, lai veiktu pārbaudes, uzdotu dažādus jautājumus, kas ir neskaidri. Tiek veiktas analīzes, ultrasonogrāfija, noformēta Mātes pase. Vienai no sarunām ar ārstu jābūt arī par vēlmi būt aktīvai. Ārstam tas būtu jāzina, jāizvērtē riski, jāsniedz rekomendācijas. Vajadzības gadījumā ārsts var lemt, ka nepieciešama papildu ultrasonogrāfija, lai pārbaudītu dzemdes kakla stāvokli, mazuļa guļu un pašsajūtu. Ultrasonogrāfija ir viena no drošām un precīzām pārbaudēm, ko grūtniecēm var veikt pēc nepieciešamības. Profesionālus ginekologus meklējiet https://www.vasaraudze.lv/.

Nav īstais brīdis sākt sportot.

Ja pirms grūtniecības sieviete nav sportojusi, tad grūtniecība noteikti nav laiks, lai sāktu lielu sportisko slodzi. Var apmeklēt vingrošanu, doties pastaigās, bet neko nopietnāku nevajadzētu uzsākt. Ja grūtniece pirms tam ir aktīvi sportojusi, tad grūtniecības laikā slodze var palikt, bet būtu tā saprātīgi jāsamazina, konsultējoties ar ārstu un sporta speciālistu.