atšķirties-no-pūļa

Atšķirties no pūļa un izcelties citu vidū

Atceros savas mammas un vecmāmiņas stāstus par padomju laiku, kad sabiedrībā nebija pieņemts izcelties, visiem bija jābūt vienādai un pelēkai masai, kas gan domā vienādi, gan izskatās vienādi.

Neviens neuzdrošinājās izcelties, jo tā taču nepiedienas, tā neviens nedara. Un to jau arī bija grūti izdarīt, jo veikalos preču klāsts bija ļoti niecīgs un vienveidīgs. Katrā mājā bija standara sekcija, vienas un tās pašas grāmatas, sievietēm vienādi mēteļi, pa ielām gāja neizteiksmīgi cilvēki, kas atgādināja klonus. Vismaz man no stāstiem rodas tāda sajūta. Šķiet, ka tas bija laiks, kad pasaulē trūka krāsu, nebija nekādas individualitātes.

Latvijas-neatkarībaTāpēc tad, kad tika atjaunota valsts neatkarība, arī sākās tāda kā garīgā un vizuālā atdzimšana. No citām valstīm sāka ieplūst preces, veikalos bija lielāka izvēle. Cilvēki uzdrīkstējās savu apkārtējo vidi un arī savu vizuālo tēlu veidot tā, kā tas atbilst viņu personībai, noskaņojumam un radošajam garam.

Protams, ka arī tagad var teikt, ka mode un lielās korporācijas, uzņēmumi nosaka to, kā cilvēki dzīvo, ko izvēlas. To dara prasmīgs mārketings. Tomēr domājošiem cilvēkiem, kas nepakļaujas katrai jaunai vēsmai, ir salīdzinoši viegli īstenot savas ieceres, jo ir visas iespējas un rīki, lai to izdarītu.

Var izvēlēties individuāli pielāgotus produktus, šūt apģērbu pēc savām iecerēm, jebkas šobrīd ir personalizējams. Tas ir viens no virzieniem, kurā strādā uzņēmēji — iespēja klientam saņemt tieši to, ko viņš ir iecerējis. Uzņēmējs kļūst par klienta idejas izpildītāju.

Vēlies mēbeli, ko pats esi izdomājis un izsapņojis? Mēbeļu ražotājs tādu izgatavos. Vēlies unikālas rotaslietas, kas veidotas no mantotajām rotām? Pieejama juvelierizstrādājumu izgatavošana, kur meistars atdzīvinās klienta ideju. Šādas iespējas ir visās jomā, nav vairs jāsamierinās ar standarta produktiem, kuriem mums jāpielāgo sava dzīve. Vide un preces tagad pielāgojas mums.

Un cilvēkam jau ir tā vēlme atšķirties, izcelties, būt individualitātei, personībai. Un katram ir iespēja to īstenot pēc savas sapratnes un vēlmēm.