virtuve

5 padomi, kā iekārtot funkcionālu un skaistu virtuvi

Virtuve ir tā telpa katrā mājoklī, kur tiek pavadīts daudz laika. Jo šī telpa ir patīkamāka un ērtāka, jo vairāk arī vēlamies tajā uzturēties. Varētu teikt, ka virtuve ir mājokļa sirds. Tāpēc vienmēr ir arī aktuāls jautājums — kā iekārtot virtuvi, lai tā būtu gan funkcionāla, gan skaista. Piedāvājam dažus noderīgus padomus.

  • Sāc ar izlietni un lielo sadzīves tehniku

Profesionāli dizaineri virtuves iekārtošanu vienmēr iesaka sākt ar stratēģisko elementu izvietošanu. Un tas atkarīgs no telpā jau esošajām komunikācijām — kanalizācijas un ūdens pievada, elektrības rozešu izvietojuma. Jāierīko izlietne, jānovieto plīts un ledusskapis. Tālāk tad var sākt izvietot citas mēbeles.

Ja sāks no otra gala, tad beigu beigās virtuvē kaut kam svarīgam vietas var pietrūkt, var sanāk, ka nopērk nepiemērota izmēra mēbeles, kā arī ikdiena šādā virtuvē ir diezgan neparocīga. Plīti iesaka novietot soļa attālumā no izlietnes, bet ne cieši klāt. Pa vidu var būt neliela zona, kur ir plauktiņi vai atvilktnes, kur tiek glabāti virtuves piederumi, dvieļi, biezais cimds, ko izmantot pie plīts. Bet pie izlietnes visparocīgāk ir novietot trauku mazgājamo mašīnu.

  • Jāsaprot, kas vairāk darbosies virtuvē

Lai saprastu, kādu dizainu un kādas funkcionalitātes mēbeles virtuvē izvēlēties, jāskatās virtuves galdi vai tomēr letes, ir jāsaprot, kas tad vairāk virtuvē saimniekos. Cik cilvēku vispār dzīvo šajā mājoklī. Vai tajā ir bērni. Un cik viņi ir lieli. Bērnu faktors ir būtisks, lai jau laikus visās vietās virtuvē tiktu padomāts par drošības faktoriem un arī pieejamību vai tieši nepieejamību. Virtuve, kas paredzēta pārim bez bērniem, kuplai ģimenei vai vientuļam vīrietim noteikti būs atšķirīga gan dizaina, gan funkcionalitātes ziņā.

  • Izvieto visu ērti un parocīgi

Virtuvē ir ērti un patīkami darboties tad, ja viss ir izvietots parocīgi. Tieši tajā virzienā, kur roka stiepjas, atrodas nepieciešamais. Tas attiecas gan uz skapīšiem, gan plauktiņiem, gan atvilktnēm, āķīšiem, apgaismojumu. Tāpēc nevajadzētu arī virtuvi iekārtot lielā steigā. Darot visu pakāpeniski, var labāk sajust, kurā vietā kāds risinājums prasās. Ikdienas paradumi un rosīšanās virtuvē arī ļoti labi paši pasaka priekšā, kura ir īstā vieta katrai lietai. Lai nav tā, ka jāskrien pāri visai virtuvei pēc dvielīša vai karotes, lai blakus ledusskapim uzreiz ir virsma, kur uzlikt produktus un traukus. Noderēs arī plata un funkcionāla palodze vai lete, kas ir kā palodzes pagarinājums.

  • Pietiekami daudz darba virsmu

Un te jau dabiski nonākam pie fakta, ka ļoti svarīgi ir virtuvē ierīkot pietiekami plašu darba virsmu. Tās ir letes, kas izvietotas virs grīdas skapīšiem, bāra lete, arī virtuves galdi, virsma līdzās izlietnei un plītij. Tās visas ir nepieciešamas, lai vajadzīgājā brīdī būtu ērti rīkoties. Gatavojot kārtīgu maltīti vairākiem cilvēkiem, ir nepieciešams diezgan daudz vietas. Un nav patīkami, ja vietas ir pārāk maz. Tad arī bērni nevar iesaistīties un izmēģināt gatavošanu kopā ar vecākiem. Tādos gadījumos virtuves galdi ir priekšrocība, jo ap tiem var sasēsties visi, kuri iestaistās gatavošanā — griezt, maisīt, rīvēt, rullēt utt.

  • Kvalitatīvas virtuves mēbeles būs labs ieguldījums

Kur un kā labāk nolikt, tas ir viens jautājums. Bet ko nolikt? Mēbeles virtuvei vislabāk ir pasūtīt un izgatavot pēc precīziem mēriem, jo ir diezgan grūti nopirkt tādas, kas ideāli iederās tieši jūsu virtuvē. Bet var arī paveikties. Jāskatās, lai materiāls ir izturīgs un viegli kopjams, tad mēbeles kalpos pietiekami ilgi. Laba izvēle ir transformējami virtuves galdi, kas der dažādām funkcijām. Virtuves galdi ir laba izvēle kuplākām ģimenēm. Galdi virtuvei jāskatās stabili, pamatīgi, ar izturīgu virsmu un atbilstošu izmēru.