ziema

Ziemā ātrāk tukšojas auto akumulators, tāpēc jāatceras to uzlādēt

No rīta, kad iekāpjam aukstā automašīnā, izmantojam visas auto ražotāja piedāvātās ekstras, lai ātri nodrošinātu sev komfortu. Ieslēdzam apsildi salonā un arī krēslam, ja tāda ir, kausējam vaļā logus, ieslēdzam arī salonā apgaismojumu, lai sakārtotos pirms brauciena, arī mūziku, lai omulīgāk. Arī brauciena laikā intensīvi tiek lietoti dažādi strāvas patērētāji.

Pirms ziemas iesaka uzlādēt akumulatoru

Tādā veidā katru dienu tiek tukšots auto akumulators. Un tad var gadīties tā, ka kādu rītu auto nemaz nav iedarbināms. Zemā gaisa temperatūra un aktīvā akumulatora tukšošana ir padarījusi savu. Tādi rīti var kļūt par katastrofu, ja tiešām ir jāsteidzas.

Glābiņš ir akumulatora uzlāde, ko vispār jau vajadzētu veikt ikvienam auto akumulatoram pirms ziemas iestāšanās. To rekomendē auto speciālisti. Ikdienā akumulators nav spējīgs pats pilnībā pašuzlādēties, jo bieži tiek braukti tikai īsi maršruti un aktīvi tiek izmantoti strāvas patērētāji. Ja automašīnai regulāri nav iespējas tikt pie gariem braucieniem, tad droši vien akumulators ir krietni patukšojies. Lai nenokļūtu nepatīkamā situācijā ar neiedarbināmu auto, tad par šo jautājumu jāpadomā laikus.

Lai veiktu akumulatora uzlādi, tas ir jāatvieno no automašīnas un ar atbilstošu lādētāju jāpieslēdz elektrotīklam. Liekot pielādēto akumulatoru atpakaļ, jāpārliecinās, ka tas tiek kārtīgi piestiprināts.

Kad akumulators jāmaina?

To, cik ilgi kalpos akumulators, precīzi prognozēt nav iespējams, jo tas atkarīgs no dažādu faktoru kopuma:

  • braukšanas stila;
  • auto tehniskā stāvokļa;
  • strāvas patērētāju lietošanas paradumiem;
  • vietas, kur dzīvojat.

Tomēr vidēji tie ir četri gadi, kad būtu jāsāk domāt par jaunu akumulatoru, jo tā dzīves cikls var izbeigties kurā katrā brīdī. It īpaši, ja ir jau bijuši signāli par to, ka akumulators nav pie labas veselības. Tāpat sava nozīme ir arī akumulatora kvalitātei, jo tiem mēdz iekša pildīt dažādus ķīmisko vielu kokteiļus. Tāpēc labāk paļauties uz zināmiems akumulatoru ražotājiem, kuru vārds jau ir garantija kvalitātei.

Mana personīga izvēle ir Bosch akumulatori. Kāpēc tieši Bosch akumulatori? Jo es jau vairākas reizes savā autovadītāja karjerā esmu pārliecinājies, ka Bosch akumulatori ir uzticami. Tie attaisno savu cenu. Tāpēc arvien mana izvēle ir tieši Bosch akumulatori. Ja iepriekš akumulatorus pirku veikalā, kas bija tajā brīdī tuvāk, tad tagad esmu atklājis iespējas, ko sniedz internets. Arī tur Bosch akumulatoru izvēle ir tiešām plaša, bet cenas daudzviet ir tiešām pievilcīgas. Un pirkumu parasti piegādā līdz mājas slieksnim. Tas ir ērti, jo nav jābrauc uz pilsētu. Protams, nevaru apgalvot, ka lētāki un mazāk zināmu ražotāju akumulatori ir sliktāki. Tomēr es negribu riskēt, tāpēc izvēlos to, ko jau esmu praksē pārbaudījis.