ziema-tomer-bus

Vai ziema tomēr būs?

Es jau esmu pārstājusi ticēt laika pareģotājiem, kuru prognozes lielākoties nepiepildās. Ziema un aukstums tiek solīts visu laiku. Tikai pēc neilga laika izrādās, ka prognozes ar realitāti ne tuvu nav līdzīgas. Protams, ka it kā jau labi, ka ziemā nav tik auksts, jo būs mazāki apkures rēķini un atkrīt daudzas citas problēmas, ko atnes sniegs un sals. Tomēr kaut kā ziemā prasās tādu nedaudz baltāku ainavu.

Un laikam jau tā arī ir, ka ziemas un vasaras kļūst arvien neizteiksmīgākas. Ne īsta karstuma, ne aukstuma. Laikam man tā tomēr patīk labāk, savādāk veidojas mums te tāds Lielbritānijas klimats, kas man nemaz neiet pie sirds. Arī bērni šādus laika apstākļus panes daudz sliktāk, nemitīgi slimo, jo ir mitrs, drēgns, vairāk ķeras klāt elpceļu kaites. Klepus dažu labu mājinieku vajā jau vairākus mēnešus no vietas.

Vai ziema tomēr būs? Sola jau sola gan aukstumu, gan sniegu. Varētu jau janvārī gan pāris nedēļas būt tāda patīkama ziema ar nelieliem mīnusiem. Tad varētu izbaudīt ziemas priekus, arī dabai tas nāktu par labu, jo tomēr ziema jau pilda savu funkciju mūsu platuma grādos.

Un vispār jau arī automašīnai ir uzliktas pavisam jaunas riepas, kas ir gatavas ziemas izaicinājumiem. Protams, ka neilgojos pēc stihiskiem ceļa apstākļiem, bet labi kopts ziemas ceļš ir pat patīkams, nevis nemitīgs slapjums, dubļi, putras, kas mijas ar melno ledu. Jaunas riepas pirku jau pie zināma un uzticama pārdevēja — Riepubaze.lv. Gan laba kvalitāte, gan cenas pieejamas, ja trāpa īstajā laikā.

Ziemassvētki bez sniega un ziemas noskaņas, manuprāt, nerada īsto svētku sajūtu. Ziemassvētkiem piestāv kupenas, baltums, ragaviņas, apsniguši koki un balti ceļi, tāds lēnums, miers, siltums un gaisma, ko var dot tikai sniegs. Tā taču tomēr ir mīksta sedziņa zemītei, ko viņa ir pelnījusi, kad aizgājusi atpūtā.

Tāpēc es ceru, ka ziema tomēr mūs vēl pagodinās ar savu klātbūtni. Kaut vai tikai uz īsu mirklīti.