tehniska-apskate

Aizvadīta kārtējā “Tehniskās apskates nakts”

Jau vairākus gadus darbojas sociālā kampaņa, kas guvusi plašu atsaucību no iedzīvotājiem. Tā ir “Tehniskās apskates nakts”, kas ļauj iedzīvotājiem bez maksas veikt auto tehniskā stāvokļa pārbaudi. Šādas naktis tikko daudzviet Latvijā aizvadītas arī augustā.

Kampaņas mērķis ir palielināt satiksmē esošo automašīnu drošību, nostiprināt autovadītājiem paradumu pārbaudīt savu auto, kā arī tā ir iespēja ietaupīt līdzekļus servisa apmeklējumam un uzzināt, ko pirms tehniskās apskates automašīnai nepieciešams salabot, nomainīt. Tomēr nav arī retums, ka “Tehniskās apskates naktī” veiktā pārbaude ir tik sekmīga, ka uzreiz var arī tikt pie jaunas uzlīmes auto priekšējā stiklā.

Pārbaudot automašīnas, tehniskās apskates punkta darbinieki īpaši uzmanīgi pārbauda visu, kas vistiešākajā veidā ietekmē ceļu satiksmes drošību. Tā noteikti ir ritošā daļa, bremžu sistēma, apgaismojums, stūres iekārta. Šajās pozīcijās nevar būt nekādas pielaides. Ja ar dažiem rūsas pleķiem vai citiem vizuāliem defektiem vēl var sekmīgi piedalīties satiksmē, tad ne jau tad, ja ir nodiluši bremžu kluči, nedeg kāds lukturis vai nav laika apstākļiem piemērotas riepas.

Par tādām lietām ir jādomā ne tikai pirms apskates, bet visu laiku. Automašīnai ir jāpievērš uzmanība katru dienu. Braucot taču var just, ka bremžu kluči ir nodiluši, var vizuāli pamanīt riepu defektus, zemu spiedienu, tāpat redzam arī, ja nedeg lukturis. Tie ir bojājumi, kas jānovērš nekavējoties, ar tādiem ceļu satiksmē piedalīties nedrīkst.

Lai gan situācija uzlabojas, atbildība par savu auto kļūst lielāka, tomēr joprojām Latvijā uz ceļiem atrodas automašīnas, kas neatbilst visiem drošības standartiem, tādejādi apdraudot citus. Un ekonomiskie faktori ir tikai viens no aizbildinājumiem, jo cilvēku dzīvības taču nav liekamas ar to vienā svaru kausā. Ja nevar atļauties tehniski atbilstošu auto, tad jāizvēlas citi pārvietošanās veidi.

Bet situāciju uzlabot var paradums regulāri pārbaudīt auto un uzreiz veikt visus nepieciešamos labojumus. Tad būs mazāk izdevumu un neradīsies nopietnas un bīstamas situācijas. Un “Tehniskās apskates nakts” ir laba iespēja veikt pārbaudes bez maksas.