ūdens-priekš-cilvēkiem

Ūdens cilvēka labsajūtai

Dzīvības ūdens.

Kāpēc to tā dēvē?

Jo bez ūdens nebūtu nekā uz pasaules. Nebūtu arī mūsu. Cilvēka ķermenis sastāv no ūdens, mātes piens sastāv no ūdens, bez ūdens nav dzīvības.

Cik ūdens cilvēkam jāizdzer?

– Bērni – 1,3-1,7 litri

– Vīrieši – 3,7 litri

– Sievietes – 2,7 litri

– Grūtnieces – 3,0 litri

– Zīdītājas – 3,8 litri

Ja varat un gribat dzert vairāk, dariet to. Ūdenim nav limita, tas nav kaitīgs mūsu organismam.

Nav noteiktas maksimālās devas. Veselas, normāli strādājošas nieres teorētiski var izfiltrēt līdz pat 0,7 litriem ūdens stundā, tas ir – gandrīz 17 litrus ūdens diennaktī. Taču pārmērīga ūdens un šķidruma uzņemšana ir papildus slodze visam organismam.

Cilvēks bez ūdens pudeles kā automašīna bez paša svarīgākā – auto riepas. Ja Nokian riepas, piemēram, ir pašas labākās, tad kāds ir pats labākais ūdens? Šeit viedokļi dalās. Vieni teiks, ka pats labākais ūdens ir lielveikalos nopērkamais, pudelēs pildītais, ar pareizo PH līmeni un citām “ekstrām”.

Citi strīdēsies, ka pudeļu ūdens nav vis labs. Labākais ūdens ir no avota ņemts vai pašu akā smelts. Par aku man gribētos piekrist – laukos, bez piesārņojumiem ūdens ir pats gardākais. Tas ir auksts un svaigs, bez jeb kādām piegaršām.

Vai esat dzirdējuši par ūdens diētu?

ūdens-diētaIzklausās diezgan pliekani, vai ne? Kā var būt ūdens diēta, ja ūdenim nav nekādas vērtības kaloriju izteiksmē. Tātad tas būtu tas pats kas gaisa diēta, piemēram! Tomēr ūdens ir jeb kuras diētas liela sastāvdaļa. Nav noslēpums, ka ūdens izvada no organisma toksīnus un palīdz cīnīties ar lieko svaru. Jo vairāk ūdens dzersiet, jo vieglāk pazudīs liekie kilogrami.

Protams, lielas jēgas nebūs, ja ēdīsiet burgeru un tortīti uzdzerot ūdeni – tas nepalīdzēs cīņā ar liekajiem kilogramiem…

Uz Zemes ūdens ir sastopams daudzos veidos – debesīs mākoņu veidā, jūrās sālsūdens un aisbergu veidā, ezeros un upēs utml. Iztvaikošanas un lietus veidā ūdens cirkulē pa visu planētu. Ūdens tvaiks, kas atrodas atmosfērā, kondensējoties veido mākoņus.

Neskatoties uz to, ka ūdens ķīmiskā formula ir ļoti vienkārša, tā ķīmiskās un fizikālās īpašības ir ļoti īpatnējas, un tās pat ir stipri citādākas nekā vairumam citu vielu, kas atrodas uz Zemes. Piemēram, daudzas vielas sacietējot kļūst blīvākas un nogrimst, nokļūstot šķidrumā, bet ūdens sacietējot kļūst par ledu, kam ir mazāks blīvums nekā ūdenim, un tādēļ peld tajā. Tieši šis fakts ir ļoti nozīmīgs dabā, jo ledus kārta atrodas ūdenstilpnes virspusē, tādā veidā radot aizsargbarjeru, kas nodrošina to, lai dzīvie organismi nenonāktu saskarē ar aukstumu.

Ūdens klāj aptuveni 71% no Zemes virsmas.

Ūdens ir jādzer. Agrāk ārsti rekomendēja dot ūdeni arī zīdaiņiem jau no pašas dzimšanas. Tagad domas par to dalās, daļa saka, ka tas nav vajadzīgs, jo mātes piens satur aptuveni 80% ūdens – mazulis padzeras no tā. Jāsaka gan, ka šeit ir iespēja vecākiem pašiem izlemt, piedāvāt zīdainītim ūdeni vai nē. Jo kas gan ļauns var būt no ūdens.