pēdējā-vasaras-nedēļa

Vasara beidzas — atgriežamies pilsētā!

Gada siltajos mēnešos un atvaļinājumu laikā daudzi izmanto iespēju doties projām no pilsētas ielām, pārceļoties uz saviem lauku īpašumiem, vasarnīcām vai noīrētiem mitekļiem. Tā ir iespēja atpūsties, izvēdināt galvu, izbaudīt Latvijas skaisto dabu un īstenot vēl kādas citas ieceres. Tomēr vasara ir paskrējusi vēja spārniem. Un šī ir tā nedēļa, kad vairums vasarnieku kravā somas, liek mašīnā bērnus, suņus un kaķus, lai dotos atpakaļ uz pilsētu.

Skolas laiks ir klāt

atkal-skolas-laiksJa arī citu iemeslu dēļ vēl varētu uzkavēties ārpus pilsētas, tad skolas kalendārs ir nepielūdzams. 1. septembris jau ir durvju priekšā.

Tas nozīmē, ka jāpārslēdzas uz pavisam citu ikdienas režīmu. Vispirms jau jāpaspēj sagādāt visu skolai nepieciešamo, tas nozīmē, ka priekšā vairāki pārbaudījumu pilni braucieni uz lielveikaliem. Tad ir jāpārrunā ar bērniem drošības jautājumi pilsētā, jo brīvība, kas baudīta laukos, var būt izgaisinājusi zināšanas par drošību satiksmē.

Un jau dažas dienas pirms skolas sākuma vajadzētu mājās dienu organizēt pēc skolas ritma, lai bērni pierastu pie agrākas celšanās un laicīgas došanās gulēt. Citādi pirmās skolas dienas var izvērsties arī par traci, jo kāds būs aizgulējies, būs steiga, strīdi. Diez vai uz šādas nots vajadzētu iesākt jauno mācību gadu.

Arī auto jāsakopj pēc lauku braucieniem

Atpūta laukos ir patīkama, ja ir savas ierastās ērtības. Un automašīna ir viena no tām. Var brīvi apceļot Latvijas skaistākās vietas, jebkurā brīdī aizbraukt līdz veikalam, kas laukos parasti nav pie stūra, bet gan pat desmit kilometru attālumā. Ar auto izbaudīt lauku burvību ir daudz ērtāk un praktiskāk, jo neesi piesiets vienā vietā. Tāpēc ir liela iespējamība, ka automašīnai vasaras laikā nācies pievarēt ne vienu vien lauku un pat meža ceļu, iziet daudzus dabas un cilvēku radītus pārbaudījumus, par kuriem pilsētā nav jāsatraucas.

Un tas nozīmē, ka, atgriežoties pilsētā, noteikti jāveic auto tehniskā pārbaude, lai pārliecinātos, ka viss darbojas, nekas nav salauzts vai jāmaina kādas rezerves daļas. Vajadzības gadījumā jāapmeklē auto rezerves daļu veikali klātienē vai internetā, lai iegādātos nepieciešamās rezerves daļas.

Vajadzēs aklimatizēties

no-laukiem-uz-pilsētuJa laukos ir pavadīta visa vasara, tad var būt nedaudz problemātiski pārslēgties atkal uz pilsētas vidi, kur ir steiga, daudz cilvēku, blīva satiksme. Var prasīties pēc tāda kā adaptācijas perioda. Un vajadzētu to sev arī dot. Tāpēc nebūtu prātīgi pilsētā atgriezties pēdējā vakarā, kad agri no rīta bērni jau jāved uz pirmās skolas dienas svinīgo pasākumu.

Labāk atgriezties vismaz dažas dienas vai pat nedēļu ātrāk, lai varētu tikt galā ar mantām, kas atvestas no laukiem, sakārtot visu skolas gadam, ieviest kārtību mājā, kas ilgāku laiku bijusi tukša. Un arī psiholoģiski noskaņoties tam, ka tūlīt sāksies pavisam savādāks ikdienas ritms.

Vēl brīvajās dienās var apmeklēt pilsētā kādu pasākumu, kārtīgi izstaigāt tuvāko apkārtni, lai redzētu, kas mainījies, nesteidzīgi apskatīt vidi, kas būs noderīgi bērniem. Ielu remonti ieviešusi zināmas izmaiņas, ko labāk izpētīt laikus. Tas ir būtiski tiem, kuri pilsētā pārvietojas ar savu auto. Negribētos jau pirmajās dienā iekļūt sastrēgumos un iebraukt vietās, kas tagad izrādās slēgtas vai mainītas kādas svarīgas ceļa zīmes.

Vajadzīgs nedaudz laika, lai atkal pierastu pie pilsētvides. Un parasti pielāgošanās notiek diezgan labi, jo sākas darbi, pienākumi, skolas ritms, kas ātri visu saliek savās vietās.