Kad esi noņemts no trases

atguties-no-traumasSajūta, kad uz visu notiekošo jāskatās no malas, nav patīkama. Pat gribēdams nevari neko izdarīt. Tā ar mani notika, kad cietu avārijā un guvu vairākas traumas, kas mani uz vairākiem mēnešiem nolika gultā. Sākumā gulēju slimnīcā, pēc tam mājās, tad nāca fizioterapija, rehabilitācijas centrs. Kopumā tādā stilā pavadīju četrus mēnešus.

Pa to laiku mani vienaudži gāja uz skolu, komanda spēlēja futbolu un draugi devās uz koncertiem, kur arī man vajadzēja būt. Emocionāli nebija viegli ar to tikt galā, jo jutos izslēgts no spēles. Dzīve ritēja man garām, bija sajūta, ka skatos uz to caur stikla sienu. It kā sociālajos tīklos visam sekoju, draugi šad tad nāca ciemos, bet vienalga tas viss notika bez manis.

Skaidrs, ka veselības atgūšana bija pati svarīgākā, jo gribēju tikt uz kājām bez paliekošām sekām, ar ko man sākumā draudēja ārsts, ja sevi pārpūlēšu un neievērošu gultas režīmu, neklausīšu fizioterapeitu.

Tā kā man ir tikai septiņpadsmit gadu, tad negribēju palikt klibs vai uz tabletēm, tāpēc nolēmu, ka tomēr ir vērts visos sīkumos izpildīt norādes.

Mācības — mana prioritāte

Pēc dažām nedēļām, kad atguvos no traumām, jau bija skaidrs, ka uz gultas nāksies pavadīt ilgāku laiku. Tāpēc vajadzēja zināt, ko darīt ar skolu. Tā kā negadījums bija vasaras beigās, un tūlīt bija jāsākas skolai, tad vajadzēja pieņemt kādu lēmumu. Vidusskola, kurā mācījos, bija laba, gribēju tur palikt, bet sapratu, ka šis gads nebūs viegls. Tāpēc pēc konsultācijām ar pedagogiem kopā ar vecākiem nolēmu, ka labākais risinājums būs tālmācības vidusskola. Vismaz šis vienam gadam.

Zināju vienu puisi no skolas, kurš šādā veidā mācījās pēdējo gadu un saņēma atestātu. Teica, ka viss esot bijis labi pārdomāts, lai varētu patstāvīgi tikt galā ar mācībām. Un tā nu es šajā gadā sāku mācīties tālmācībā, lai nepazaudētu gadu un pēc tam skolu varētu pabeigt kopā ar savu klasi. Un kopumā man izdevās veiksmīgi izpildīt savus mācībās izvirzītos mērķus. Tagad atkal esmu kopā ar savu klasi un neko neesmu iekavējis.

Veselība atkal vislabākā

Pēc vairāku mēnešu ārstēšanās, vingrošanas ar fizioterapeitu un stingra režīma ievērošanas, varētu teikt, ka pilnībā atguvos no visām traumām. Un tā ir liela veiksme. Lai par to pārliecinātos, man bija nozīmēta datortomogrāfija. Vajadzēja pašiem pieteikties un aiziet uz kādu klīniku. Datortomogrāfija, kā izrādās, pieejama dažādās vietās, bet par diezgan atšķirīgām cenām. Bet pašu lētāko tā kā negribējās ņemt, jo  bija ilgāk jāgaida un nebija pārliecības, ka tajā iestādē strādā tiešām kompetenti speciālisti. Tāpēc datortomogrāfija tika sarunāta VCA poliklīnikā — https://www.vca.lv/datortomografija.html.