zog auto

Sargiet savu auto no garnadžiem

Automašīnu zādzības ir problēma visā pasaulē jau sen. Arī Latvijā, kas ir mierīga valsts, automašīnu zādzības ir izplatītas un tām ir savas tendences.

Kādas automašīnas zog šobrīd?

zagtākie auto BMW

2017.gadā stabilu pirmo vietu zagtāko automašīnu topā ieņem BMW markas automobiļi. Otrajā vietā WV, tam seko Audi markas automašīnas. Zagļi iekāro mašīnas, kuras nav vecākas par 10 gadiem, tomēr ja jums ir īpaši labs auto eksemplārs, sargiet to kā acuraugu, arī vecāka gadagājuma!

Kā pasargāt savu auto no garnadžiem?

Apdrošinātāji un auto pazinēji iesaka savus spēkratus pēc iespējas aprīkot ar signalizācijām un kārtīgi apdrošināt. Daudzi auto īpašnieki šobrīd ir sašutumā par OCTA augošajām cenām un neko pat negrib dzirdēt par vēl papildus apdrošināšanu.

Toties ir iespējams uzstādīt savam auto papildus signalizāciju. Jāsaka gan, ka arī tas nebūs lēts “prieks”, tomēr drošība pirmajā vietā!

Auto signalizācijas tiek uzstādītas, lai tās pildītu pamatuzdevumu:

  • aizkavētu auto apzagšanu
  • aizkavētu auto nozagšanas mēģinājumu
  • brīdinātu īpašnieku par ielaušanās mēģinājumu
  • sniegtu informāciju īpašniekam par trauksmes iemeslu.

Tāpat mūsdienīgās auto signalizācijas pieļauj GPS klātesamību, lai noteiktu jūsu automašīnas atrašanās vietu, kad tā nozagta. Tas pavisam noteikti atvieglos policijas darbu un ļaus automašīnu atgūt vēl veselā stāvoklī, neizjauktu pa detaļām.

“Keyless – go” un mašīna ir prom…

Šo sistēmu pazīstam kā ko ļoti ērtu, vai ne? Nav nepieciešama atslēga, lai iekāptu savā auto, arī iedarbināt to var vien ar pogu – ļoti mūsdienīgi. Tomēr jāsarūgtina tie, kam ir šādi auto – arī zagļiem tā ir medusmaize!

Ja zaglis ir nolūkojis ar šo sistēmu aprīkotu automašīnu, tad viņam to nozagt nebūs nekādu problēmu. Atslēgu, kas jums kā šoferim ir vienmēr blakus, var elementāri piekodēt. Atslēga izdala signālu, kuru ir vienkārši pārtvert. Pāris metru attālumā no jums, iespējams, atrodas auto zaglis, kurš mēģina piekodēt jūsu atslēgu.

Tas var notikt jebkurā mirklī – aiz sienas, veikalā, restorānā pie blakus galdiņa. Zaglim atliek vien pāris minūtes pastaigāt jums līdzi vai, vēl ērtāk, apsēsties netālu no jums. Tālākais notiek zibenīgi – garnadzis jūsu auto iekāpj kā savā un aizbrauc, nenostrādā nekādas signalizācijas.

Ko darīt?

Sargiet savas atslēgas kā lielāko dārgumu. Nenožēlojiet nedaudz līdzekļu un iegādājieties speciālu maciņu, kurš bloķē atslēgas izdoto signālu. Tādējādi garnadzis nespēs piekodēt jūsu auto atslēgu. Un neaizmirstiet par rezerves atslēgu, kas glabājas mājās – ielieciet to, piemēram, metāla kastītē!

“Mazie” garnadži – posts un ligas

Protams, pilni pagalmi arī ar tādiem, kas nezog auto, bet tikai nodara bojājumus – izsit stiklus, saskrāpē, pārdur riepas. Visvairāk cieš auto īpašnieki, kas savus spēkratus tur daudzdzīvokļu namu pagalmos. No šiem pasargāt savu auto var vienīgi to novietojot slēgtā maksas stāvvietā…

Ja jums gadās no rīta attapties, ka auto ir pārdurtas riepas, jāvēršas tuvējā riepu centrā vai bāzē. Riepu centrs būs vieta, kur atrast riepas savam auto. Noteikti nevēlēsieties iegādāties jaunas – riepu centrs mēdz piedāvāt arī lietotas vai jaunas, bet lētākas riepas. Riepu centrs Rīgā ir ātri atrodams un ar atsaucīgiem darbiniekiem. Vienmēr turiet pa rokai tuvējā riepu centra telefona numuru!