riepas-masinai-izvelies

Riepu iegāde — katru reizi izaicinājums

Bez automašīnām vairs nevaram iedomāties savu ikdienu un vajadzību nodrošināšanu. Tas ir viens no stabliem komforta faktoriem ikvienā mājsaimniecībā. Bet no tā izriet arī vajadzība nemitīgi ieguldīt naudu automašīnas uzturēšanā. Izmaksas, ka saistītas ar automašīnu, nav ne atliekamas, ne aizmirstamas, jo tas tomēr vienmēr skar drošību. Ik pēc dažiem gadiem jāpērk jaunas auto riepas, kas piemērotas katrai sezonai. Un katru reizi nopirkt auto riepas var būt īsts izaicinājums.

Ja vienu reizi ir izdevies vienā vietā atrast labas riepas par izdevīgu cenu, tad tas nenozīmē, ka pēc dažiem gadiem, kad atkal vajag jaunas auto riepas, turpat arī varēs veikt tādu pašu labu pikumu. Riepu piedāvājums katru sezonu mainās, nāk klāt jauni modeļi, arī cenu līkne mainās, varbūt tas pats pārdevējs nemaz vairs nav tajā vietā. Un varbūt jums jau ir cita automašīna, kas nozīmē arī vajadzību pirkt savādākas auto riepas.

Kas tev īsti ir nepieciešams?

Lai izvēlētos katrā situācijā piemērotākās auto riepas, vispirms būtu svarīgi atbildēt sev uz jautājumu, kādas riepas tad īsti ir nepieciešamas. Un to nosaka savu braukšanas vajadzību izvērtēšana, kā arī prasības, ko izvirza tieši pati automašīna. Tie primāri jau ir paši riepu izmēri, kuriem jāseko uzmanīgi līdzi, lai iegādātos tādas riepas, kas tiešām derēs jūsu automašīnai.

izvelies-riepas-savam-vajadzibam

Tālāk vajadzētu saprast, cik intensīvi un pa kādiem ceļiem braucat. Latvijā jau gan nav īpaši lielas izvēles, jo labu un gludu ceļu ir ļoti maz. Ja brauktu tikai par labu un gludu asfaltēt segumu, tad var izvēlēties riepas ar smalkāku protektoru, bet ja segums ir nelīdzens, bedrains un arī sanāk vairāk braukt pa grants segumu, tad gudrāka izvēle ir auto riepas ar rupjāku protektora zīmējumu. Tāpat jāskatās arī uz ražotāja norādītajiem parametriem, kas attiecas uz riepas veiktspēju. Ja braucat daudz un intensīvi, tad jāmeklē riepas, ar kurām nobrauksiet vairāk kilometru.

 

Meklē izdevīgāko piedāvājumu

Saprotot, kāds riepu modelis atbilst jūsu prasībām un vajadzībām, būtu tikai loģiski meklēt, kurā vietā tādas riepas noprēkamas izdevīgāk. Pārdevēju šobrīd ir ļoti daudz. Tie ir gan specializētie riepu veikali, gan pārdevēji internetā. Auto riepas internetā gan ir jāpērk uzmanīgi, lai nesanāktu vilšanās. Visdrošāk pikumu veikt no zināmiem pārdevējiem viņu interneta vietnēs. No privātpersonām un aizdomīgiem pārdevējiem vajadzētu izvairīties sevis paša labā, jo var nākties palikt zaudētājos.

 

Izdevīgākos piedāvājumus var mēģināt ātrāk atrast, ja izmanto internetā pieejamās cenu salīdzināšanas vietnes. Tās ir ērtas un noderīgas, lai salīdzinātu cenas vienai un tai pašai precei dažādos interneta veikalos.

 

Kāpēc jābrauc ar sezonai piemērotām riepām?

Visār jau šīs jautājums ir nedaudz smieklīgs, jo atbildei taču vajadzētu būt loģiskai un visiem zināmai, tomēr laikam par to jārunā atkal un atkal. Jo auto vadītāji joprojām ļoti bieži pārkāpj šo noteikumu, braucot ar sezonai nepiemērotām un neatbilstošā tehniskajā stāvoklī esošām riepām.

 

Tagad atbildīgo institūciju dienas kārtībā ir jautājums par to, ka jāpalielina sodi tiem autovadītājiem, kuri satiksmē atrodas ar sezonai nepiemērotām un likumdošanai neatbilstošām riepām. Tas ir viens no biežākajiem faktoriem, kas izraisa avārijas.

 

Sezonai atbilstošas riepas ir primāri drošības jautājums, jo ļauj automašīnai būt labi vadāmai jebkuros apstākļos, arī sliktos. Un tādu mūsu laika joslā ir gana daudz. Tas ir lietus, slapjdraņķis, sniegs un ledus. Tas viss prasa ne tikai labas braukšanas iemaņas, bet arī automašīnu, kas ir labā tehniskajā stāvoklī un ar atbilstošas kvalitātes riepām.

 

Riepu kvalitāte nedrīkstētu vispār būt apspriežama, tai jābūt normai, tomēr mūsu sabiedrībai līdz šādai izpratnei vēl ir jāizaug.