politika

Pirmsvēlēšanu politiskās “spēlītes”

Kāds ir pats kuriozākais laiks? Vēlēšanu laiks! Vai ir iespējams atrast cilvēku, kas droši apgalvotu – man patīk pirmsvēlēšanu laiks, politiķu centība un ziņas, kas pārbāztas ar politiskajiem jaunumiem, debatēm un solījumiem?

Atverot savu iecienīto ziņu portālu Delfi, es saprotu, ka parādījusies pat jauna rubrika – “Viss par vēlēšanām”. Tātad visi ir tik iekarsuši šai jautājumā, ka pat sadaļa jāatklāj. Diez, kas par to visu tik dziļi interesējas?

Atveru intereses pēc citu ziņu portālu – TvNet.  Jau labāk. Redzu kriminālziņas, biznesu. Politika noteikti nav pirmā ziņa, kas man “lec” acīs. Bet ne jau par to ir runa. Ne par ziņu portāliem. Drīzāk par to, kādas spēlītes tiek spēlētas, lai iekarotu vēlētāju sirdis.

Pašvaldību vēlēšanas ir kā jaunas riepas manam auto. Vecās kaut ko ir darījušas, bet tā kā sezona prasa, laiks mainīt. Smieklīgi, ko es te salīdzinu… Jaunas riepas taču ir krietni labākas par jauniem politiķiem. Jo es pati varu izvēlēties, kādas iegādāties un ko no tām gribu saņemt! Ar politiķiem viss nav tik vienkārši. Jaunas riepas riepu bāzē – brauc un izvēlies ko vēlies. Toties politiķi katru gadu vieni un tie paši. Tikai jāpārvēl…

Ko dod visi politiskie solījumi? Varbūt arī kādam tas viss uz laiku “aizmālē” acis. Bet vai tad mēs vēl aizvien esam tik naivi, ka ticam pārmaiņām? Kāpēc nekādas reālas darbības neredz PĒC vēlēšanām? Kurš tic? Nevar saprast – smieklīgi vai drīzāk skumji.

Tā vietā, lai šajā laikā skatītos ziņas, labāk ieslēdzu YouTube. Jo tur man neuzbrūk reklāmas un solījumi par lielākām algām, sakoptiem pagalmiem un jaunām reformām. Ziniet, man gluži vienalga, ko viņi sola. Jo es vairs vienkārši neticu. Ko sakāt jūs?

Toties uz jautājumu, vai jāiet vēlēt, es gribētu atbildēt – tā ir jūsu brīva izvēle. Neviens nepārmetīs nevēlēšanos to darīt. Kā nekā, izmaiņas tāpat neredz. Vismaz es savā reģionā neredzu. Tikai pienākuma pēc? Iespējams, daudzi apmeklē vēlēšanas tikai tamdēļ, ka to VAJAGOT darīt.